top of page
#1 Słownik sprzedaży - Facebook (2).png

Słownik Google Analytics

Analityka internetowa:
Dzięki analityce cyfrowej software house może zbierać i analizować dane z kampanii reklamowych online, by sprawdzić, które są najskuteczniejsze, i rozwijać to, co się sprawdza. Może to być analiza krajów, z których pochodzi najwięcej użytkowników strony lub wskaźnik porzuceń strony, co pozwala na dokonanie właściwych usprawnień po stronie treści i budowy witryny. Witryny mające zwiększać potencjalną sprzedaż mogą zbierać dane dla działu handlowego, by docierać do potencjalnych klientów.

Śledzenie witryny:
Zbieranie anonimowych informacji gdy ktoś odwiedza stronę internetową na temat interakcji użytkownika ze stroną. W wyniku czego jesteśmy w stanie dowiedzieć się między innymi ile osób wyświetliło stronę z opisem usług lub kliknęło przycisk “aplikuj” na podstronie z ogłoszeniem o pracę.

Grupowania kont Google Analytics:
Wszystkie konta Google Analytics, które posiada Twoja firma można zgrupować jako „Organizację” (opcjonalne), co pozwoli Ci zarządzać wieloma kontami Google Analytics w jednej grupie. Najczęściej małe i średnie firmy posiadają jedno konto, w ramach którego można utworzyć dowolną ilość “usług”, a te z kolei zawierają w sobie “widoki. Dzięki temu możesz gromadzić dane Analytics w sposób najodpowiedniejszy dla Twojej firmy.

Cele biznesowe:
Są to czynności, na których zależy Ci, by zostały wykonane przez użytkowników w witrynie. Zrealizowanie przez nich celu biznesowego nazywamy „konwersją”. Może to być wysłanie wiadomości poprzez formularz kontaktowy lub subskrypcja newslettera.

bottom of page